پرینت و اسکن سه بعدی

تمام طراحان و مهندسان برای اینکه بتوانند پروژه ای را طراحی و سپس اجرا کنند ابتدا باید شکلی از آن پروژه را در اختیار داشته باشند. پس از آنکه شکلی از پروژه بر روی کاغذ پرینت گرفته شد سپس میتوانند آنرا مورد بررسی قرار داده و یا اجرا کنند. اما با پیشرفت تکنولوژی پرینت و اسکن سه بعدی ابداع شد که میتواند کل پروژه را بصورت سه بعدی چاپ کند. پرینت و اسکن سه بعدی مزیت های زیادی را ایجاد میکند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

پرینت و اسکن سه بعدی دید بسیار وسیعتری را در اختیار مدیر پروژه قرار میدهد. مدیر پروژه  میتواند به راحتی به بررسی تمام زوایای پروژه بپردازد و آنرا بررسی کند.

پرینت و اسکنت سه بعدی میتواند استفاده از ابزارآلات و متریال ها را برای طراحی و اسکن بسیار کاهش دهد. در روش های قدیمی برای اینکه بتوان تصویری دقیق از پروژه را بدست آورد اقدام به ساخت ماکت و یا از این دست الگوها میشد که البته بسیار زمانبر و هزینه بر بودند. پرینت و اسکن سه بعدی میتواند تمامی این هزینه ها را کاهش دهد و بسیار مقرون بصرفه تر بوده و سریعتر نیز انجام میشود.

پرینت و اسکن سه بعدی

پرینت و اسکن سه بعدی از روش های شناخته شده در جهان به عنوان سازگار با محیط زیست میباشد. همانطور که در مطلب بالا نیز به آن اشاره شد متریال و ابزارهای زیادی برای پیاده سازی طرح ها به عنوان طرح اولیه  به کار گرفته میشود. همین متریال ها و ابزارها بعد از پایان پروژه بدون استفاده خواهند ماند که همین موضوع این روش را به یک روش ناسازگار با محیط زیست تبدیل کرده است.

پرینت و اسکن سه بعدی بسیار مقرون بصرفه تر از روش های دیگر است. استفاده از ابزارها و همچنین متریال نیارمند پرداخت هزینه ای بابت این کار میباشد. با پرینت و اسکن سه بعدی میتوان از پرداخت هزینه اضافی خودداری نمود.

پرینت و اسکن سه بعدی از قابلیت سفارشی سازی و همچنین ویرایش برخوردار است. میتوان نسبت به درخواست مشتری قسمت های مختلف پروژه را طراحی و یا ویرایش نمود.

خدمات پرینت و اسکن سه بعدی در هر شرکتی ارائه نمیشود زیرا ارائه این خدمات نیازمند دستگاه ها و تجهیزات خاص خود میباشد. شرکت دیباج یکی از شرکت های ارائه دهنده خدمات پرینت و اسکن سه بعدی از دستگاه های مخصوص و همچنین مدرن بهره میبرد و در کوتاه ترین زمان نیزاین خدمات را به انجا میرساند.

9 / 10
از 22 کاربر