طراحی و مدل سازی سه بعدی

قبل از ساخت هر قطعه ای که قرار است بصورت انبوه و یا تک تولید شود ابتدا باید طرح آن کشیده شود. اوایل برای اینکه طرحی کشیده شود، اشکال بصورت تک بعدی رسم میشدند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی طراحی و مدل سازی سه بعدی پدید آمده است که بسیار کارآمد تر از طرح های تک بعدی است. طراحی و مدل سازی سه بعدی به نوعی شبیه سازی کامپیوتری از قطعه و یا خدمات میباشد که تماما توسط کامپیوتر انجام میشود.

طراحی و مدل سازی سه بعدی این امکان را ایجاد میکند تا بتوانید قبل از آنکه ساخت یک پروژه آغاز شود بصورت کامپیوتری و مجازی مورد بررسی قرار گیرد. طراحی و مدل سازی سه بعدی قادر است تا جزئیات بیشتری از پروژه را در اختیار شما قرار دهد. زوایای مختلفی از کالا و خدمات پیش روی شما قرار خواهد گرفت که میتوان با مشاهده آن نسبت به برطرف و یا تایید نمودن آن اقدام نمود.

طراحی و مدل سازی سه بعدی

طراحی و مدل سازی سه بعدی برای طراحان صنعتی، آرشیتکت ها، طراحان گرافیکی،‌ هنرمندان، صنعتگران و بطور کلی هر مدیر پروژ های مناسب و کارآمد است. امروزه دیگر هیچ مدیر پروژه ای از روش های قدیمی طراحی و مدل سازی استفاده نمیکند زیرا نمیتواند مشخصات دقیقی را در اختیار کاربر قرار دهد. طراحی و مدل سازی سه بعدی انواع مختلفی از لحاظ زمانبندی انجام کار دارد.

قبل از شروع پروژه از طراحی و مدل سازی سه بعدی برای بررسی پروژه و رفع ایراد های آن استفاده میشود. به طور مثال برای اینکه یک قطعه صنعتی تولید شود قبل از هر چیز طراحی و مدل سازی سه بعدی از آن قطعه انجام میشود و سپس توسط کارشناسان مورد بررسی قرار میگیرد.

طراحی و مدل سازی سه بعدی همزمان با پروژه نیز برای مواقعی کاربرد دارد که پروژه در حال فعالیت است و همزمان با عملکرد و کارایی پروژه استفاده میشود. به طور مثال برای اینکه بر روی پروژه یک پالایشگاه در حال فعالیت نظارت بیشتری شود از این نوع طراحی و مدل سازی سه بعدی استفاده میشود.

زمانی که عمر یک بنای تاریخی به پایان میرسد از طراحی و مدل سازی سه بعدی پس از پروژه برای بررسی مواردی همچون انهدام، بازسازی و حتی تعطیلی پروژه مورد استفاده قرار میگیرد.

طراحی و مدل سازی سه بعدی یک حرفه بسیار تخصصی میباشد و باید توسط مهندسان و کارشناسان این حوزه انجام شود. شرکت دیباج آمادگی دارد تا خدمات  طراحی و مدل سازی سه بعدی را برای ارگان ها و سازمان های خصوصی با بهترین نرم افزارهای روز دنیا و همچنین زیر نظر کارشناسان مجرب به انجام رساند.

10 / 10
از 17 کاربر