پرینتر سه بعدی

پیشرفت تکنولوژی بر روی همه دستگاه هایی که تا کنون برای انجام کارهای مختلف مورد استفاده قرار میگیرند تاثیر گذاشته است. در گذشته از یک نوع پرینتر که تنها قادر بود طرحها را بر روی کاغذ چاپ کند استفاده میشد. البته هنوز هم این پرینتر ها مورد استفاده زیادی دارند ولی نوعی پرینتر دیگر اختراع شده است که به آن پرینتر سه بعدی میگویند. پرینتر سه بعدی میتواند طرح هایی که به‌ آن داده میشود را بصورت سه بعدی و مطابق با آنچه در واقعیت وجود دارد چاپ کند. به طور مثال طرحی از یک قطعه توسط کامپیوتر به پرینتر سه بعدی داده میشود و سپس همان طرح را به صورت فیزیکی و قابل لمس چاپ میکند. پرینتر سه بعدی مزیت های زیادی را بوجود می‌آورد که به آنها اشاره خواهیم نمود.

پرینتر سه بعدی سرعت بالای تولید را به ارمغان می آورد. برای مدلسازی با روش های دیگر باید ابتدا قالب تهیه شود که همین قالبسازی بسیار وقت گیر است. همچنین برای تهیه یک قالب باید چندین بار یک قالب ساخته شود تا در نهایت یک قالب مورد تایید قرار گیرد. ساخت مداوم و پی در پی قالب موجب میشود تا زمان زیادی برای این کار اختصاص داده شود.

پرینتر سه بعدی مقدار دور ریز بسیار کمتری نسبت به روش های دیگر دارد. آزمون و خطا در روش های دیگر بسیار زیاد است که همین موضوع دور ریز را بیشتر میکند اما با استفاده از پرینتر سه بعدی هیچگونه دور ریزی وجود نخواهد داشت.

مواردی که در بالا نام برده شد باعث میشوند تا هزینه پرینت بسیار کمتر باشد. هزینه ای که برای پرینت سه بعدی دریافت میشود بسیار کمتر از روش های دیگر میباشد.

از پرینتر سه بعدی میتوان برای پرینت اشکال بسیار پیچیده استفاده نمود در صورتیکه با روش های دیگر این کار میسر نخواهد شد.

پرینتر سه بعدی به دلیل دقت بالایی که دارد میتواند اشکالی را بسیار دقیق و بدون هیچگونه ایرادی چاپ کند. در روش های قدیمی احتمال اینکه نقصی بر روی پروژه چاپ شده وجود نداشته باشد بسیار کم است اما در روش پرینت سه بعدی هیچگونه نقصی بر روی کار مشاهده نخواهد شد.

شرکت دیباج یکی از بزرگترین شرکت های عرضه کننده پرینتر سه بعدی است که تا کنون تعداد پرینترهای زیادی را به متقاضیان در سراسر کشور عرضه نموده است.

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 11 کاربر