مواد اولیه پرینتر سه بعدی

پرینتر سه بعدی امروزه رواج بسیار زیادی برای چاپ طرح هایی که تا چند سال پیش تنها بر روی کاغذ چاپ میشد پیدا کرده است. اما پرینتر سه بعدی از چه موادی استفاده میکند تا بتواند یک طرح را چاپ کرده و به واقعیت تبدیل کند. در ادامه مواد اولیه پرینتر سه بعدی را به طور مختصر شرح خواهیم داد.

یکی از مواد اولیه پرینتر سه بعدی فیلامنت است. فیلامنت نوعی چوب میباشد که از ترکیب ۴۰ درصد چوب به همراه چسب پلیمر تهیه شده است. این ماده را میتوان در بیشتر پرینتر های سه بعدی مورد استفاده قرار داد. زمانی که این ماده در پرینتر سه بعدی مورد استفاده قرار میگیرد همواره بوی چوب از پرینتر بلند میشود. قطعات چاپ شده با این ماده را میتوان بعد از اتمام کار به راحتی برس  و سمباده زد تا صاف و سیقلی شوند.

نوعی مواد اولیه پرینتر سه بعدی pla‌ وجود دارد که در برابر حرارت ارتجاع و نرمش بسیار خوبی را از خود نشان میدهد. این ماده به دلیل اینکه آرد، ذرت، نیشکر، ریشه نشاسته و حتی نشاسته سیب زمینی  تولید شده است هیچگونه آلودگی را برای محیط زیست بوجود نمی آورد و بسیار پاک میباشد. این ماده برای تولید برخی تجهیزات پزشکی مانند نخ بخیه و همچنین ایمپلنت دندان کاربرد زیادی دارد.

مواد اولیه پرینتر سه بعدی PETG از مقاومت و همچنین سختی بسیار زیادی برخوردار است و هر قطعه ای که با این ماده و پرنیتر چاپ شوند از مقاومت بسیار بالایی برخوردار خواهند بود. این نوع ماده برای قطعات به نسبت با سطوح بزرگتر کاربرد دارد. به طور کلی این ماده اولیه ویژگی هایی را همچون استحکام، انقباض کم و کف صاف را بوجود می آورد.

نوعی از مواد اولیه پرینتر سه بعدی وجود دارد که به آن HIPS‌ گفته میشود و هر نوع چاپی را میتوان با آن انجام داد. این ماده بسیار مقرون بصرفه تر از سایر قطعات است و کیفیت بالای چاپ را نیز به ارمغان می آورد. این ماده از رنگ بندی های مختلفی برخوردار است و تک رنگ نیست.

ماده اولیه پرینتر سه بعدی ABS ویژگی های بسیار خوبی از قبیل دوام بالا، انعطاف پذیری و همچنین مقاومت در برابر گرما دارد. این نوع ماده یکی از ارزانترین مواد در بین سایر مواد ها میباشد.

شرکت دیباج عرضه کننده مواد اولیه پرینتر سه بعدی با مناسبترین قیمت ها به تمام شهرهای کشور میباشد. شرکت دیباج تا جای ممکن قیمت های بسیار مناسبی را برای محصولات خود در نظر گرفته و همین موضوع باعث جلب رضایت مشتری شده است.

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
9 / 10
از 13 کاربر